O Nas

Działamy na rynku odnawialnych źródeł energii od 2000 roku. Pierwsze doświadczenie na rodzącym się w Polsce rynku elektrowni wiatrowych zdobyliśmy poprzez projektowanie i wykonywanie autonomicznych systemów zasilania odbiorników małej mocy. Kilka lat później, rozwijając pasję, rozpoczęliśmy prace nad przedsięwzięciem budowy parku elektrowni wiatrowych o mocy 6MW, w Darżynie. Jako firma Ekosys Sp. z o.o. przejęliśmy pełną koordynację budowy inwestycji w 2006 r. będąc odpowiedzialnymi za przeprowadzenie wszystkich procedur, niezbędnych do rozpoczęcia budowy i doprowadzenie do uruchomienia inwestycji już w 2008 roku.

Wychodząc na przeciw możliwościom rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce, kadra Ekosys Sp. z o.o. przystąpiła w 2008 r. do planowania projektu budowy biogazowni rolniczej. Podobnie jak w przypadku poprzedniej inwestycji, przedsięwzięcie prowadzone od pierwszej kreski na planie przez zespół Ekosys Sp. z o.o.,  zakończyło się powodzeniem. W 2013 roku w Darżynie uruchomiliśmy największą biogazownę rolniczą w Polsce o zainstalowanej mocy 2.4MW. Zgrany zespół inżynierów o specjalności elektroenergetycznej, mechanicznej oraz biotechnologicznej, pracuje nad utrzymaniem biogazowni w ruchu oraz optymalizacją wykorzystania zainstalowanej mocy.

Tak zdobyte doświadczenie i wiedza jest obecnie z powodzeniem wykorzystywane nie tylko przez osoby fizyczne, podmioty gospodarcze ale również przez instytucje finansowe, którym Ekosys Sp. z o.o. oferuje kompleksowe usługi w branży źródeł odnawialnych, w zakresie koordynacji projektów, przeprowadzenia due dilligence, a także doradztwa technicznego.

Dzięki rozpoznawalności marki Ekosys na rynku, którą ukształtowały nasze osiągnięcia oraz profesjonalizm naszej kadry wykwalifikowanych inżynierów, prawników i księgowych, spółka może dzielić się sukcesem realizując kolejne nowe przedsięwzięcia.

Obecnie koordynujemy projekty wiatrowe o łącznej mocy przekraczającej 40MW.

 

aboutas-photo1
aboutas-photo2
o-nas-img3